پیام ریاست

همکاران گرامی :

       همانطوریکه مستحضر هستید کایروپراکتیک که بیش از یکصد و بیست سال پیش در آمریکا پایه گذاری شده کمتر از دو دهه است که رسماً در ایران شناخته شده است.  با این وجود توانسته در این مدت کم ره صد ساله پیموده و درمکان والایی در جامعه پزشکی ایران قرار گرفته و مورد احترام و شناخت عده بیشماری از دیگر متخصصین علوم پزشکی و سلامت و جمیع مردم گردد.  با توجه به تعداد مراجعین روزانه به دفاتر پزشکان کایروپراکتیک و اینکه بسیاری از این مراجعین خود پزشکان متخصص میباشند گواه این جایگاه والای کایروپرکتیک در جامعه سلامت ایران میباشد. 

       یکی از دلایل موفقیت کایروپراکتیک در ایران    ارائه جدیدی از علوم پزشکی و سلامت است که تا کنون در ایران وجود نداشته و جای خالی آن همواره مشهود بوده است. کایروپراکتیک از همان اولین روزهای بوجود آمدنش همواره نگاهی متفاوت به امر درمان بیماریها داشته است.  این نگاه متفاوت در واقع درمان علل بیماریها بجای درمان عوارض بیماریها بوده است.  یکی از کمبودهای اصلی نظام درمان عوارض بیماریها، ناتوانی در تشخیص درست و دقیق علت اصلی بیماری و در نتیجه درمان ناقص و ناکارامد مشکل سلامت است.  این موضوع بیشتر در ناراحتیهای بیومکانیکی با علائم درگیری اعصاب محیطی ظاهر میشود.  برخی از این بیماریها بدلیل تشخیص نادرست به مرحله حادتری از بیماری میرسند که در اکثر موارد نیاز به قدمها و پروتوکلهای درمانی گاه تهاجمی با فرایندهای ناخواسته میگردد. کایروپراکتیک توانسته که موقعیت خاصی ایجاد کند که کمبودها در این زمینه را تا حد قابل توجهی جبران نماید.  کایروپراکتیک توانسته است نگاه جدیدی را در رابطه با پیشگیری بیماریها بطور خاص و بیماریهای بیومکانیکی، عضلانی و استخوانی بطور اخص در سلامت ترویج کند.  نگاهی که جامعه پزشکی بیشتر و بیشتر به  آن سو هدایت میشود.

       در مورد پیشرفت و موفقیت کایروپراکتیک ساعتها جای بحث و گفتگو وجود دارد. یکی از علل این پیشرفت، نتیجه چشمگیری است که کایروپراکتیک در درمان بیماریهای بیومکانیکی، عضلانی و استخوانی بدست آورده است.  با این نتایج چشمگیرعملی، بار مسئولیت پزشکان کایروپراکتیک نیز در رابطه با بیماران خود و همینطور علم کایروپراکتیک بیشتر میشود.

       انجمن علمی کایروپراکتیک ایران از ابتدای تاسیس در سال 1383 این مسئولیت خطیر را بسیار جدی تلقی کرده و در جهت پیشبرد آن تلاش خستگی ناپذیری را در پیش گرفته است.  بهترین و کاملترین خدمات پزشکی کایروپراکتیک همراه با رفتار و اخلاق پزشکی بالا همواره در صدراهداف انجمن علمی کایروپراکتیک ایران بوده است.  بهمین دلیل انجمن تاکید فراوانی در برگزاری کنفرانسهای ماهانه و سمینارهای تخصصی سالیانه در جهت ارتقاء سطح دانش و بروز رسانی پزشکان کایروپراکتیک دارد.

       پزشکان کایروپراکتیک که هم تجربه کار در کشورهای آمریکا ، کانادا و اروپا و هم ایران را دارند در این نظر که کایروپرکتیک در ایران بطور خاصی با سایر نقاط جهان متفاوت و پیشرفته تر است یکصدا هستند.  یکی از علل این تفاوت فاحش، متفاوت بودن بیماران کایروپرکتیک در ایران است.  این بیماران غالبا” با مشکلات بسیار پیشرفته ستون فقرات و مفاصل و با علائم پیشرفته اعصاب محیطی به پزشکان کایروپراکتیک مراجعه میکنند.  بهمین جهت مدیریت و درمان این بیماریها مستلزم توانایی تشخیص درست علل بیماری و پروتوکال صحیح و دقیق درمان میباشد.  به این دلیل تنها پزشکان مجرب و با سابقه کایروپراکتیک مجوز تاسیس مطب در ایران را دریافت میکنند.

       انجمن علمی کایروپراکتیک ایران تاکید بسیاری بر آموزش مداوم پزشکان کایروپراکتیک پس از اخذ مدرک دکترا جهت بالا بردن و بروز رسانی سطح دانش پزشکان کایروپراکتیک دارد.  باورما این است که این روش مدل آموزشهای حرفه ای آینده خواهد بود.  برای انجمن علمی کایروپراکتیک ایران آموزشهای تخصصی استاندارد برای ارتقا سطح توان علمی پزشکان کایروپراکتیک و پاسخ به نیازهای روزافزون جامعه پزشکی بسیار مهم و حیاتی میباشد.

       همکاریهای نزدیک با سایر گروه های پزشکان متخصص از دیگر اهداف انجمن علمی کایروپراکتیک ایران است.  همکاری با پزشکان متخصص در چهارچوب احترام متقابل از الزامات    درمان هر چه دقیقتر بیماران میباشد و ما همکاران کایروپراکتیک را به این کار گروهی تشویق میکنیم.

       مهمترین هدف ما در انجمن علمی کایروپراکتیک ایران نه تنها تلاش خستگی ناپذیر برای فراهم کردن بهترین و بالاترین کیفیت در درمان بیماران است ، بلکه تلاش در بالاتر بردن استاندارد درمان میباشد.  این مهم تنها با همکاری دو جانبه و چند جانبه با متخصصین دیگر گروه های پزشکی و درک درست مشکلات پیش روی حرفه کایروپراکتیک امکانپذیر میباشد.

             دکتر حسین صباغ

رئیس انجمن علمی کایروپراکتیک ایران

 H. Sabbagh D.C. (All rights Reserved) ©2019